17. - 18.12.2022, Dolní Vítkovice, Ostrava
Z Dolních Vítkovic coby kamenem dohodil a zbytek na Cow trail dojel na kole

Z Dolních Vítkovic coby kamenem dohodil a zbytek na Cow trail dojel na kole

Zvěřejněno: 12.10.2021

Ostravský cyklokrosový závod a Cow trail v Suchdolu nad Odrou spojují především jména stavitele obou tratí Radovana Šťastného a zkušeného pořadatele UCI závodů Miloše Židíka.

Radovan Šťastný je všestranný sportovec, který se v současnosti věnuje tréninku dětí na MTB. Profesí je ovšem fotograf, režisér, kreativec a autor písňových textů. Právě kombinace umění a sportu, jako by ho předurčila pro stavbu tratí i na zdánlivě nereálných místech. Není tak divu, že po vytvoření krosové trati mezi starými stříbrnými doly a krátery po granátech z 2. světové války, neváhal využít jedinečné kulisy Dolních Vítkovic pro vystavění trati pro profesionální cyklokrosaře a cyklokrosařky.

Marketingový a komunikační manager UCI Continental týmu Elkov Kasper a spolumajitel společnosti SPR media Miloš Židík doplnil tvůrčí „řádění“ svého kolegy zkušenostmi z pořádání mezinárodních závodů z kategorie UCI Europe Tour. Jako ředitel závodu byl u East Bohemia Tour UCI 2.2, Visegrad 4 Bicycle Race UCI 1.2 nebo Grand Prix Královéhradeckého kraje.

Cyklokros Ostrava tak díky propojení kreativity, unikátního prostředí a zkušeností obou organizátorů slibuje kvalitní sportovní výkony i atraktivní diváckou podívanou.